Lesní zahrada v Klánovicích

Reference
Reference
Reference

Cíl projektu:

Vytvoření lesní zahrady, která se spojuje s okolní přírodou.

Popis:

Klientka, milovnice přírody a majitelka rodinného domu v Klánovicích, se rozhodla vytvořit lesní zahradu, která bude harmonicky zapadat do okolního prostředí a poskytne jí prostor pro relaxaci a odpočinek. Jejím přáním bylo vytvořit prostor, který bude připomínat lesní hájek a zároveň bude esteticky atraktivní.

Fáze 1:

Plánování a design: Na začátku projektu došlo ke konzultaci mezi klientkou a profesionálním designérem zahrad. Během konzultace byly diskutovány klientčiny představy, potřeby a záměry vytvořit lesní atmosféru ve své zahradě. Designér zahrad vypracoval koncepční návrh, který zahrnoval výsadbu stromů a keřů, vytvoření malebných cestiček, zřízení odpočinkových zón a využití přírodních prvků, jako je kámen a dřevo.

Fáze 2:

Implementace projektu: Po schválení návrhu se přistoupilo k implementaci projektu. Nejprve proběhla úprava terénu s cílem vytvořit přirozený reliéf, který evokuje lesní prostředí. Poté byla zahájena výsadba stromů a keřů, které byly pečlivě vybrány tak, aby odpovídaly druhům běžným v okolním lesním porostu. Dřeviny byly strategicky umístěny tak, aby vytvářely různé úrovně a poskytovaly stín.

Pro odpočinek byly vytvořeny zóny s přírodním mobiliářem, například dřevěnými lavicemi a stolky. Tyto místa klientce nabízejí možnost relaxace, čtení knihy a odpočinku.

Rádi se postaráme i o vaší zahradu